ПАО «Новокраматорский машиностроительный завод»

22.12.2015

Для забезпечення стійкої та безаварійної роботи в енергосистемі генератора ТЗФГ-110-2М на електростанції «Каборга» ДП НВКГ “Зоря”- “Машпроект” была здійснено модернізацію обладнання.
У рамках модернізації «НВП «Преобразователь-комплекс» розроблено, виготовлено, змонтовано та у грудні 2015 р. введено в експлуатацію:
– шафа керування системи збудження генератора;
– шафа керування тиристорного пускового пристрою,
– автоматизоване робоче місце з урахуванням ПК.
До введення в експлуатацію виконано ревізію існуючої силової частини.
Шафи управління розроблені на базі сучасних засобів управління ТОВ «НВП «Преобразователь-комплекс».

Застосування спеціального алгоритму керування тиристорним пусковим пристроєм дозволило:
– значно знизити коливання моменту, що крутить, чим зменшені динамічні навантаження на механічну частину,
– зменшити пускові струми, що збільшило кількість допустимих пусків генератора.
ПЗ для системи збудження побудовано на базі структури регулятора сильної дії типу АРВ-СДПК, що підтвердило надійність на багатьох об’єктах.
ПЗ для автоматизованого робочого місця дозволяє відстежувати технологічні та внутрішні параметри системи збудження та тиристорного пускового пристрою в режимі реального часу, робити автоматичну архівацію параметрів, вести журнал подій.

Для компенсации реактивной мощности и искажений напряжения генерируемых дуговой сталеплавильной печью ДСП-15 на ПАО «Новокраматорский машиностроительный завод» был поставлен и в декабре 2015 г. введен в эксплуатацию тиристорный компенсатор реактивной мощности типа ТКРМ-13/6-3-5-УХЛ4.
ТКРМ-13/6-3-5-УХЛ4 номинальной мощностью 13 МВАр, напряжением 6 кВ, состоит из:
– полупроводникового стабилизатора мощности типа ПСМ-ПН5-С0-700/6к/1-В0-УХЛ4 (700А, 6кВ),
– компенсирующего реактора (2х5,8мГн, 6кВ),
– фильтро-компенсирующего устройства 3-й гармоники типа ФКУ-3-6-9000-УХЛ4 (установленная мощность 9000 кВАр, генерируемая мощность 6900 кВАр),
– фильтро-компенсирующего устройства 5-й гармоники типа ФКУ-5-6-7200-УХЛ4 (установленная мощность 7200 кВАр, генерируемая мощность 5100 кВАр).
Применение ТКРМ позволило уменьшить пульсации напряжения до 2 % и скомпенсировать реактивную мощность до величины не более 1%

pcomplex